Лист Міністру охорони здоров’я України Квіташвілі О.М.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ФАРМВАРТА»

Міністру охорони

здоров’я України

Квіташвілі О.М.

Копія:

Першому заступнику Голови

Державної служби

з лікарських засобів

Олексєєвій О.А.

Шановний Олександре Мерабовичу!

Громадська організація «ФАРМВАРТА», яка створена першого червня 2015 року та зареєстрована міністерством юстиції України, засвідчує Вам свою повагу.

Основна мета Організації: сприяти розбудові в Україні суспільства, зорієнтованого на розвиток демократичних європейських цінностей особливо у галузі охорони здоров’я та фармацевтичному секторі, рух до сучасних стандартів лікування людей, сприяння боротьбі з корупцією у галузі охорони здоров’я, тотальне інформування суспільства щодо поточної ситуації як у країні в цілому,так і у окремих галузях народного господарства.

До лав ГО «ФАРМВАРТА» увійшли громадські діячі, лікарі, журналісти, фармацевти.

Протягом минулого тижня разом із іншими представниками громадянського суспільства нами було здійснено робочу поїздку у регіони, що постраждали під час проведення антитерористичної операції та окупації бойовиками і їх поплічниками. Ми відвідали Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку, Костянтинівку, Миколаївку, Червоний Ліман, Святогорськ, де зустрічались з представниками місцевої влади, громадськими активістами, організаціями людей похилого віку, волонтерами, військовослужбовцями, тимчасово переміщеними особами та звичайними місцевими мешканцями. Головну увагу ГО «ФАРМВАРТА» окрім благодійних цілей було прикуто до питання забезпечення регіонів, що входять до зони АТО, лікарськими засобами.

Під час відвідання аптечних закладів у всіх вказаних містах ми з’ясували, що поставки ліків відбуваються майже безперебійно, але існують інші великі проблеми. Так, потужні постачальники (оптові компанії) надають місцевим аптекам ліки виключно після повної передплати, що суттєво збільшує видатки аптек («дорогі» кошти), а отже, впливає на кінцеву ціну препарату.

Так, за нашими спостереженнями та по словам місцевих мешканців деякі препарати відрізняються по ціні від цін у роздрібних аптечних мережах наприклад Києва у два рази. На наш погляд це є неприпустимим. І справа не тільки у порушенні постачальниками антимонопольного законодавства. Люди, що постраждали під час бойових дій мають суттєві проблеми із фізичним та психологічним станом, отже потребують лікування та сприятливих умов. Усі зусилля держави спрямовані на інтеграцію місцевих мешканців до ідеології єдиної України, тому все, що віддаляє нас від цієї мети, завдає шкоду усім українцям.

Ми є прихильниками прагматичних рішень, а не огульної критики, отже пропонуємо Вам розглянути можливість ініціювати зміни до Ліцензійних умов (зараз у Держлікслужбі триває обговорення змін) провадження господарської діяльності з виробництва, оптової та роздрібної торгівлі, імпорту лікарських засобів у частині скасування заборони реалізації ліків за допомогою поштових відправлень для мешканців донецької та луганської областей (на територіях, підконтрольних Україні).

Просимо Вас ініціювати старт пілотного проекту «Ліки на замовлення для зони АТО», що дозволить кожному мешканцю донецької та луганської областей (на контрольованих державою територіях) замовляти безрецептурні ліки напряму у відправника, минаючі посередників та великих постачальників, що значно знизить їх кінцеву ціну. При цьому в Україні наявні досвід та технології здійснення таких відправлень. Технології забезпечення збереження якості препаратів під час транспортування залучені з Німеччини, де, як і в багатьох провідних країнах світу, ця процедура повністю легальна і дозволяє забезпечити потреби віддалених та маленьких насалених пунктів, особливо в сільській місцевості. Цю ідею палко підтримали усі наші співрозмовники під час зустрічей у зоні АТО.

01004 г. Киев, Пушкинская 21, оф. 1-А
+38 (095) 204-01-04, +38 (067) 507-04-37
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Яндекс.Метрика
© 2015 Фармварта. Все права защищены.