Лист Голові Антимонопольного Комітету України Терентьєву Ю.О.

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«ФАРМВАРТА»

Голові Антимонопольного

Комітету України

Терентьєву Ю.О.

Шановний Юрію Олександровичу!

Громадська організація «ФАРМВАРТА», яка створена першого червня 2015 року та зареєстрована міністерством юстиції України, засвідчує Вам свою повагу.

Основна мета Організації: сприяти розбудові в Україні суспільства, зорієнтованого на розвиток демократичних європейських цінностей особливо у галузі охорони здоров’я та фармацевтичному секторі, рух до сучасних стандартів лікування людей, сприяння боротьбі з корупцією у галузі охорони здоров’я, тотальне інформування суспільства щодо поточної ситуації як у країні в цілому,так і у окремих галузях народного господарства.

До лав ГО «ФАРМВАРТА» увійшли громадські діячі, лікарі, журналісти, фармацевти.

Протягом минулого тижня разом із іншими представниками громадянського суспільства нами було здійснено робочу поїздку у регіони, що постраждали під час проведення антитерористичної операції та окупації бойовиками і їх поплічниками. Ми відвідали Слов’янськ, Краматорськ, Дружківку, Костянтинівку, Миколаївку, Святогорськ, де зустрічались з представниками місцевої влади, громадськими активістами, організаціями людей похилого віку, волонтерами, військовослужбовцями, тимчасово переміщеними особами та звичайними місцевими мешканцями. Головну увагу ГО «ФАРМВАРТА» окрім благодійних цілей було прикуто до питання забезпечення регіонів, що входять до зони АТО, лікарськими засобами.

Під час відвідання аптечних закладів у всіх вказаних містах ми з’ясували, що поставки ліків відбуваються майже безперебійно, але існують інші великі проблеми. Так, потужні постачальники (оптові компанії) надають місцевим аптекам ліки виключно після повної передплати, що суттєво збільшує видатки аптек («дорогі» кошти), а отже, впливає на кінцеву ціну препарату.

Так, за нашими спостереженнями та по словам місцевих мешканців деякі препарати суттєво відрізняються по ціні від цін у роздрібних аптечних мережах наприклад міста Києва. При цьому за нашими даними ті ж самі дистриб’ютори надають багатьом аптечним мережам з інших регіонів України відстрочку платежу на термін до 45 днів, що дозволяє аптекам не вимивати гроші з обороту та мати конкурентні переваги над колегами з зони АТО. На наш погляд це є неприпустимим. І справа не тільки у порушенні постачальниками антимонопольного законодавства. Люди, що постраждали під час бойових дій мають суттєві проблеми із фізичним та психологічним станом, отже потребують лікування та сприятливих умов. Усі зусилля держави спрямовані на інтеграцію місцевих мешканців до ідеології єдиної України, тому все, що віддаляє нас від цієї мети, завдає шкоду усім українцям.

Ми є прихильниками прагматичних виважених рішень, та розуміємо, що існує людський фактор. Тому просимо Вас ініціювати перевірку вказаних фактів щодо дискримінації потужними оптовими дистрибуторами ліків аптечних закладів в Луганській та Донецькій областях (на територіях, що підконтрольні Україні) у порівнянні з фінансовими умовами роботи з аптечними закладами у інших областях України. За умови підтвердження вказаної інформації, просимо вжити заходи реагування.

Шановний Юрію Олександровичу, щиро сподіваємось на подальшу співпрацю задля блага і процвітання нашої країни.  

З повагою,

Голова Ради                                                                                      Д.С. Шевченко

01004 г. Киев, Пушкинская 21, оф. 1-А
+38 (095) 204-01-04, +38 (067) 507-04-37
Этот адрес электронной почты защищён от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.
Яндекс.Метрика
© 2015 Фармварта. Все права защищены.